Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları nazarıitibar duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda eksik görmüş olduğunüz bir had ya da hatalı bir terim var ise lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın esas ustalıklevini namına getiren cins bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoklukla değmaslahatmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek bâtınin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Sarrafiyelık): Atomizerin mideindeki bu mirlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı dem ağzımıza mevrut göyük tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni temellayanlar midein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( kellelık) bâtınerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. üste farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Icabında tankı tamamen boşaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Serlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak E Sigara erke ile ne denli dakika dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Koca batarya ve bağan ohm değerlerine malik ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre mevcut nikotin rasyoına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mazmunındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe tütün tıklayın yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan asliye bir kimyevi dahişiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Tütün yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde Elektronik Sigara VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik ağırlık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğkârebilen elektronik sigaraların hazır soluklmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir sarım şekline mevla olan bu tellerin lafınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Başlangıç Seti ilk öğün elektronik sigara kullanacaklar ciğerin salık edilen setlerdir. Bu setler çoğunlukla müsait fiyatlı ve yararlanmaı mahdut ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan küçük). Koca güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok ali miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken üstelik yüksek oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun kesiksiz ıslak kalması kucakin tasarlanmıştır. Bu sayede dokunaklı dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile birlikte umumiyetle servet sahibi bitkisel gliserin nicelikına mevla (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı diğer ölçünlü atomizerlere bakılırsa daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler yönlü ekipman(devamlı deyükleme akıntıı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer çıbanlığı yahut bobin sarımı evet. Sizin bağırsakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu derece watt değiştirilebilir manaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Gökyüzü Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde ortam kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz albeni misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt değerıdır ve bunu yoklama etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kuvvette çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi karınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *